Wysokie położenie

Widok na Wisłę Malinkę U Młynarczyka

Nasze gospodarstwo jest położone na tyle wysoko, że widać całą Wisłę Malinkę i okoliczne góry. W oddali majaczy wieża skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza. Na horyzoncie można podziwiać majestatyczne kształty Cieślara – góry leżącej na szlaku między Stożkiem a Czantorią.

Widok na Wisłę U Gazdy
u_gazdu_net_1000_05-600.jpg

Nasze gospodarstwo leży w urokliwym miejscu Wisły Głębce. Z racji tego, że dom położony jest na końcu drogi to nic nie przesłania pięknej panoramy gór otaczających Wisłę. Widok jest przepiękny, szczególnie o poranku i przy zachodzie słońca. Wokoło mamy ciszę, łąki i szumiący las. Uroki tej okolicy docenił też nasz mistrz narciarski Adam Małysz, którego posesję widać na przeciwległym stoku.

Widok jak na dłoni U Beatki
agro058.jpg

Nasze gospodarstwo jest wysoko położone. Zimą można podziwiać stąd oświetlony wyciąg „Cieńków” znajdujący się na przeciwległym zboczu. Bardzo dobrze widać też oświetloną skocznię imienia Adama Małysza - zwłaszcza z pokoju na poddaszu, skąd rozciąga się ładny widok na okoliczne góry. Wychodząc parę metrów powyżej naszej posesji zobaczycie Państwo piękną panoramę całej okolicy.

Baza wypadowa na beskidzkie szlaki Pilchówka

Położenie naszego domu czyni z niego świetną bazę wypadową dla osób kochających górskie wędrówki. W pobliżu biegnie szlak na Baranią Górę a 150 metrów wyżej leży słynna Przełęcz Salmopolska – skrzyżowanie wielu beskidzkich szlaków. Zimą, bez zdejmowania nart można udać się wprost do dolnej stacji wyciągu a na zakończenie dnia, zjechać z górnej stacji tuż pod same drzwi gospodarstwa.

Zima nas nie zaskakuje U Matysa
HPIM0505.jpg

Na słonecznym wzgórzu, w ustronnym miejscu Malinki pośród pól i lasów, daleko od szumu ulicy, nasi goście podziwiają widoki okolicznych gór. Niedaleko nas przebiegają liczne szlaki turystyczne, leżą znane stoki narciarskie. Zimą, nie dajemy się zaskoczyć. Własnym pługiem i odśnieżarką, niezależnie od służb miejskich, zapewniamy przejezdność drogi.

Panorama Beskidów
wisla-agroturystyka-nagroniu-8-800.jpg

Na wysokości około 600 m n.p.m., na szczycie słonecznego stoku rozpościera się łąka z naszym biwakiem. Zachęcamy do rodzinnych spacerów. Koniecznie trzeba wziąć ze sobą aparat, żeby uwiecznić panoramę Beskidów. W dole widać całą Wisłę. Po przekąsce można wybrać się dalej - przejść trasą spacerową przez Szemków i zejść obok hotelu „Gołębiewski”.

Energetyczna cisza Kadłubek
laweczka_2.jpg

Nic nie zastąpi uroków cichej, pięknie położonej kotlinki, w której leży nasze gospodarstwo. Ustronne miejsce zapewnia nam czystą wodę, którą czerpiemy wprost ze źródła wypływającego w pobliskim lesie. Szum strumienia wijącego się obok naszego domu ukoił już niejedną skołataną wielkomiejską głowę.

Z przyrodą za pan brat Chata w Fiedorowie
PICT0644a.JPG

Nasze gospodarstwo jest położone z dala od centrum w cichej części Malinki. U nas nie jest tak, że dzieci są, jak to się mówi, „uwiązane na sznurku”. Mogą swobodnie bawić się przed domem. Mogą być z przyrodą za pan brat i wszędzie czuć się bezpiecznie. Obok nas płynie górski potok. Zwykle głęboki do kostek, ale w czasie dużych opadów przybiera na sile i wody jest po kolana.

Śpiew ptaków Stryczków
wisla-atrakcje-stryczkow-1-800.jpg

Nasze gospodarstwo jest położone mniej więcej w połowie góry. Wokół naszego domu rośnie las a w pobliżu płynie górski potok. Cisza i spokój tylko latem słychać śpiew ptaków. Dojazd jest dość dobry. Zimą sami utrzymujemy przejezdność drogi. Już od 4:00 nad ranem odśnieżamy przejazd.

Atrakcje

Lista gospodarstw

Wisła

Wisła

Na Dzielnicach zobacz

Wisła

U Młynarczyka zobacz

Wisła

Maria i Natasza zobacz

Wisła

U Matysa zobacz

Wisła

Wisła

Chata w Fiedorowie zobacz

Wisła

Wisła

Kamratówka zobacz

Wisła

Wisła

Kadłubek zobacz

Wisła

Pilchówka zobacz

Wisła

Chata Kleszczonka zobacz

Wisła

Chata Aggeusz SPA zobacz

Wisła

Wisła

Wisła

Za wodą zobacz

Wisła

Stryczków zobacz

Istebna

Bacówka zobacz

Wisła

Na Bochni zobacz

Wisła

Zielone Wzgórze zobacz

Ustroń

Dolina Ciszy zobacz

Istebna

Helena zobacz

Istebna

Do Gazdy zobacz

Copyright © 2016 Agrogościna w Wiśle | Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net