Co nieco dla smakoszy

Pstrągi wędzone prosto z własnej wędzarni U Matysa
gospodarz21.jpg

Na życzenie naszych Gości wędzimy pstrągi, które podajemy na ciepło, zaraz po wyciągnięciu z wędzoka. Koszt jednego pstrąga podanego z pieczywem i sosem chrzanowym to tylko 15 zł.

Pstrąg na grilla Maja
IMGP8490_1-600.jpg

W pobliżu domu mamy własny staw, w którym hodujemy pstrągi. Jesienią lub późnym latem można kupić u nas wybraną rybkę (wiosną nie jest to możliwe bo staw jest zarybiany) i przyrządzić ją sobie w zadaszonym grillu obok kwatery. Niezależnie od pogody można potem urządzić przepyszną kolację dla całej rodziny i spędzić resztę wieczoru na tarasie.

Tajemnica smaku potraw tkwi w składnikach U Gazdy
IMGP7299_1-600.jpg

Stawiamy na agroturystykę z prawdziwego zdarzenia i domowe jedzenie. Prowadzimy własne gospodarstwo rolne dlatego mamy zawsze świeże mięso, mleko, warzywa i owoce. Są niezbędne do tego, żeby dania były smaczne i zdrowe. Aromat naszych obiadów, wędlin, powideł i soków jest niepowtarzalny – taki jak za dawnych lat. W czasie sezonu obiady gotujemy na tradycyjnym, kaflowym piecu.

Kuchnia domowa U Beatki
IMGP0367-600.jpg

Po obiedzie zawsze jest deser. np. galaretka, lody albo ciasto. Przeważnie pytam się gości, czego nie lubią. Generalnie serwuję kuchnię domową. Raczej prostą, nie wymyślną. To typowa, domowa, swojska kuchnia. Zupy są tradycyjne - dużo jarzynowych. Poza tym serwuję udka, kotlety, gulasze i gołąbki. Na życzenie gości przygotowujemy pstrąga w naszej wędzarni i podajemy go razem z sałatką.

Pieczenie barana U Beatki
baran_004_male.jpg

Raz w roku robimy pieczenie barana. Wszyscy goście są wtedy zaproszeni na degustację. Przyrządzić baraninę nie jest łatwo i trudno trafić w gusta ludzi. Są tacy, którzy zrazili się do baraniny bo kiedyś spróbowali źle przyrządzonej. Mało kto wie, że baranina świeża a baranina wędzona to jak „niebo a ziemia”.

Owoce i warzywa z gospodarstwa U Beatki
IMGP0357_1.jpg

Kładziemy nacisk na to, żeby jedzenie było swojskie i ekologiczne. Chcemy, żeby ludzie próbowali czegoś innego niż to co zwykle kupują w sklepie. Wszystkie przetwory robię z własnych owoców i warzyw – kompoty, dżemy, desery owocowe. To co podajemy na stołówce jest własnego wyrobu, z własnego gospodarstwa. Nie chcemy odchodzić od rolnictwa.

Czy Już Tego Kosztowałeś....?? Chata w Fiedorowie
DSC00223.JPG

                                                Jeśli nie?!

To czas najwyższy skosztować regionalnej potrawy wiślańskiej - kity z kapustą.

Beskidzkie krepliki (pączki) najsmaczniesze z Kamratówki w 2007r. Kamratówka
wisla-noclegi-kreple-26.jpg

„ … wspólnie z panią Zofią Szalbot z Wisły Malinki udało się nam przygotować recepturę i sposób wypieku (smażenia) kreplików beskidzkich tak aby były smaczne, puszyste i zgodne z wyrobem regionalnym.

Kręć z nami swojskie kiełbasy ... Kamratówka
wedliny-domowe-14.jpg

Ten kto nie próbował jeszcze gorącej pachnącej aromatycznym dymem kiełbaski prosto wędzarni nie wie co to jest prawdziwy smak dawnych wyrobów. Gwarantuję, że w ciągu kilku dni nauczę każdego jak zrobić smaczną swojską kiełbaskę w warunkach domowych (także na osiedlach wielkomiejskich) uwędzonych w prawdziwym wiejskim dymie.

Wędzone pstrągi na kolację U Matysa
P1010013nowe250.jpg

Dużo składników pochodzi z naszej hodowli albo z hodowli zaprzyjaźnionych gospodarstw. Mamy własną cielęcinę, wieprzowinę i robimy domowe wędliny. W wędzarni wędzimy pstrągi. Raz w tygodniu podajemy je gościom na kolację. Masło, ser i śmietanę wyrabiamy sami. U sąsiadów zaopatrujemy się w drób naturalnego chowu i jaja. Naszą specjalnością są pierogi ze skwarkami.

Atrakcje

Lista gospodarstw

Wisła

Wisła

Na Dzielnicach zobacz

Wisła

U Młynarczyka zobacz

Wisła

Maria i Natasza zobacz

Wisła

U Matysa zobacz

Wisła

Wisła

Chata w Fiedorowie zobacz

Wisła

Wisła

Kamratówka zobacz

Wisła

Wisła

Kadłubek zobacz

Wisła

Pilchówka zobacz

Wisła

Chata Kleszczonka zobacz

Wisła

Chata Aggeusz SPA zobacz

Wisła

Wisła

Wisła

Za wodą zobacz

Wisła

Stryczków zobacz

Istebna

Bacówka zobacz

Wisła

Na Bochni zobacz

Wisła

Zielone Wzgórze zobacz

Ustroń

Dolina Ciszy zobacz

Istebna

Helena zobacz

Istebna

Do Gazdy zobacz

Copyright © 2016 Agrogościna w Wiśle | Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net