Przydomowa zagroda

Owieczki, kurki i krówka U Młynarczyka
IMGP1410_1-600.jpg

Mamy owieczki, kurki i krowę. Dla niektórych dzieci to atrakcja - można popatrzeć na krówkę albo zobaczyć jak doi się mleko. Maluchy z ciekawością zaglądają do obórki. Na łączce wypasają się owieczki. Można przykucnąć w pobliżu i spokojnie je obserwować.

Owieczki, pstrągi i konik Maja

Kiedyś było tu bardzo duże gospodarstwo. Teraz sporo się zmieniło i nie widać zabudowań gospodarczych, ale obok kwatery nadal wypasane są owieczki. Wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród dzieci. W pobliżu łąki mamy także własny staw, w którym hodujemy pstrągi. Woda jest w nim krystalicznie czysta. Widać ryby jak na dłoni.

Nasi lokatorzy Chata w Fiedorowie
P1070552a.JPG

W naszym gospodarstwie mamy wielu miłych lokatorów . Można się z nimi pobawić , przytulić bądź dokarmić . Zawsze czekaję na nowych gości .Zobacz ich na zdjęciach z gospodarstwa.

Seans pod tytułem „dojenie krowy” U Gazdy
IMGP7339_1-600.jpg

Dzieci uwielbiają przyglądać się pracom gospodarskim. Zawsze dużym powodzeniem cieszy się seans po tytułem „dojenie krowy”. Lubią podawać sianko i paszę do żłoba. Wszystko ciekawi i kusi. To rarytas dla dzieci, które, zwierzęta znają, niestety coraz częściej, tylko z książek. Chętnie wstają rankiem, żeby popatrzeć na pracę gospodarza. W oborze obok domu trzymamy krówki, świnki i gęsi.

Bezpośredni kontak z zwierzętami Chata w Fiedorowie
DSC_2392.JPG

Chcesz się odstresować, zrobisz to przez bezposredni kontak z zwierzętami które możesz karmić z ręki, po uzgodnieniu tego z gospodarzami.

Owieczki i króliki U Beatki
IMGP0327_1.jpg

Za płotem mamy owieczki i barana, które bardzo lubią być dokarmiane i głaskane. Dzieci je uwielbiają. Film z karmienia owieczek można zobaczyć na stronie http://www.youtube.com/v/3IFO8xvtjK4 W najbliższym czasie będziemy mieli również króliki. Dawno temu obiecaliśmy je naszemu synowi i teraz przyszedł czas aby spełnić jego marzenie.

Nasze małe zoo Za wodą
owce.jpg

W naszym małym gospodarstwie hodujemy różne zwierzątka. Przyzwyczajenie od najmłodszych lat do przyrody i zwierząt nie pozwala nam na bezczynność. Nasze gospodarstwo to takie malutkie zoo, które jest atrakcją szczególnie dla dzieci. Niektóre z nich uczestniczą w codziennym obrządku, zadawając przy tym wiele pytań.

Wszystko pod kątem wygody U Matysa
IM_A0002.jpg

Całe obejście wokół naszej posesji urządziliśmy pod kątem wygody wczasowiczów spędzających tu letnie popołudnia i wieczory. Jest dużo drewnianych ławeczek, na których zwykle przesiadują rodzice obserwujący zabawę swoich pociech. Wszechobecna zieleń, kwiaty i drzewa uspokajają kolorami, koją łagodnym cieniem.

Jałówka U Matysa

Jesteśmy gospodarstwem, które hoduje krowy, świnie i inne zwierzęta domowe. Jest to przede wszystkim wielka atrakcja dla dzieci. Szczególnie długo lubią przyglądać się jałówce. Pamiętam czasy, gdy zgodnie z teorią agroturystyki chciano uczyć ludzi pracy w polu. Rzeczywistość okazała się inna. Najczęściej wczasowicze chcą odpoczynku a miłośnicy pracy w gospodarstwie należą do wyjątków.

Ucieka dziecko albo kury Stryczków
wisla-agroturystyka-stryczkow-11-800.jpg

Mamy kury, kaczki, gęsi, krowę, kozę i prosię. W małym strumyczku pływają kaczki. Wszystko to sobie lata. Mieliśmy kiedyś czarne, małe świnie wietnamskie, ale ludzie myśleli, że to są dzikie świnie i uciekali przed nimi.

Atrakcje

Lista gospodarstw

Wisła

Wisła

Na Dzielnicach zobacz

Wisła

U Młynarczyka zobacz

Wisła

Maria i Natasza zobacz

Wisła

U Matysa zobacz

Wisła

Wisła

Chata w Fiedorowie zobacz

Wisła

Wisła

Kamratówka zobacz

Wisła

Wisła

Kadłubek zobacz

Wisła

Pilchówka zobacz

Wisła

Chata Kleszczonka zobacz

Wisła

Chata Aggeusz SPA zobacz

Wisła

Wisła

Wisła

Za wodą zobacz

Wisła

Stryczków zobacz

Istebna

Bacówka zobacz

Wisła

Na Bochni zobacz

Wisła

Zielone Wzgórze zobacz

Ustroń

Dolina Ciszy zobacz

Istebna

Helena zobacz

Istebna

Do Gazdy zobacz

Copyright © 2016 Agrogościna w Wiśle | Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net